Wiązary - drewniane konstrukcje dachowe

Produkujemy wiązary

Jednym z produktów, których wykonawstwem się zajmujemy są kratownice z drewna, które są łączone płytkami firmy MiTek. Zazwyczaj konstrukcja taka, jest wykonywana w kształcie trójkąta, którego podstawa jest jednocześnie konstrukcją stropu. Metoda ta pozwala wyeliminować kosztowny i długotrwały proces wykonanie stropu żelbetowego. Konstrukcje te, zwane także wiązarami wytwarzane są maszynowo w naszej hali produkcyjnej, co gwarantuje precyzję i powtarzalność produkcji.

Sprawdzone rozwiązania

Nasze wiązary, czyli dachowe konstrukcje drewniane, produkowane są wyłącznie ze specjalnie wyselekcjonowanego, skandynawskiego drewna konstrukcyjnego w klasie C24. Drewno to ma wysoką gęstość i w procesie produkcji jest poddawane specjalistycznej obróbce termicznej. Dzięki temu charakteryzuje się większą twardością i wytrzymałością. Jako elementy łączeniowe naszych konstrukcji wykorzystujemy płytki kolczaste firmy MiTek.

Własny transport

Konstrukcje drewniane, które produkujemy mogą zostać dostarczone, przez nasz specjalistyczny transport na terenie całego kraju. Szczegółowe informacje, dotyczące transportu wiązarów można uzyskać w dziale kontakt.

Stany magazynowe

Wiązary w kilku rozmiarach posiadamy aktualnie na magazynie. Także gdy zachodzi taka potrzeba, mogą być dostępne od ręki. O aktualnie dostępnych elementach można dowiadywać się przechodząc do działu kontakt. W przyszłości mamy zamiar, udostępnić państwu narzędzie do samodzielnego sprawdzania aktualnych stanów ilości konstrukcji drewnianych.

Korzyści wynikające z zastosowania wiązarów:

Eliminacja stropu betonowego = niższe koszty

W porównaniu do projektów ze stropem betonowym i ułożoną na nim więźbą ciesielską, wiązary dają znaczne oszczędności. Głównie jest to efekt eliminacji kosztownego stropu lecz także ścian nośnych wewnątrz i ław fundamentowych pod nimi.

Swoboda podziału i zagospodarowania przestrzeni

Ponieważ zwykle wiązary opierają się tylko na ścianach zewnętrznych można niemal dowolnie usytuować wewnętrzne ściany. Mogą one być wykonane w taniej technologii lekkiej i bez kosztownej ławy fundamentowej. Można uzyskiwać znaczne otwarte przestrzenie np. salon o wymiarach 10m x 10m

Strych = pożyteczne pomieszczenie gospodarcze

Wiązary można niemal dowolnie kształtować. W taki sposób można uzyskać dodatkową przestrzeń na strych – pożyteczne pomieszczenie gospodarcze.

Dokładny całkowity koszt jest znany z góry.

Ponieważ cena gotowych wiązarów obejmuje wszystkie elementy inwestor dokładnie wie ile zapłaci. Inaczej jest, gdy samodzielnie kupuje drewno w tartaku, impregnat i okucia w hurtowniach, zamawia transport, wynajmuje cieśli itd.

Jednoznaczna gwarancja.

Ponieważ fabryka wiązarów jest zarówno projektantem jak też i dostawcą tarcicy oraz cieślą odpowiada on za końcowy efekt.

Szybkie tempo budowy.

Montaż konstrukcji stropodachowej z maszynowo przygotowanych elementów zajmuje zazwyczaj 1 -2 dni wystarczy krótki okres dobrej pogody aby dekarze mieli gotową konstrukcję do pokrycia.

Zgodność użytych materiałów z obowiązującymi w Polsce normami.

Producenci wiązarów podlegają z mocy prawa certyfikacji. Stosują oni tylko materiały dopuszczone do stosowania w budownictwie w tym drewno posiadające znak „CE” (bez tego prawnie może je użyć na ogrodzenie domu). Zastosowanie tarcicy niespełniającej obowiązujących w Polsce prawnych wymogów może mieć poważne konsekwencje (spory inwestora z deweloperem, ubezpieczyciele, banki itp.)

Ambra Polska 2023